Самостійна перевірка якості виготовлення, встановлення дверей та замків
На жаль висока ціна в нашій країні ще не означає високу якість.
Часом людський фактор, простіше кажучи, ставлення до своєї роботи простих виконавців в даному випадку установників може зіпсувати самі благі починання.
Навіть виробники дорогих дверей не завжди можуть гарантувати клієнтові 100% якості. У свою чергу недосвідчений споживач вірить відмовок “майстрів” про те, що двері притреться або ущільнювач “усохне” або ще багато чого
можуть наговорити довірливому споживачеві.
Отже, з чого почати огляд двері, після того як установник сказав “Готово”.
Двері.
1. Огляньте уважно двері на наявність пошкодження декоративної обшивки (разры
ви дерматину, подряпини і вм’ятини на МДФ, фурнітури)
2. Перевірте кріплення дверної фурнітури (дверні ручки не повинні бовтатися, люфтить і. т. д.)
Для цього використовується штифт-квадрат максимально можливої довжини в який до упору вкручуються фіксують бонки. (див. фото. вище).
3. Перевірте кріплення замків (гвинти, саморізи туго затягнуті і не повинні прокручуватися)
4. Відкрийте двері під сорок п’ять град. і відпустіть руку. (Двері повинна залишитися на місці) Якщо двері при цьому мимовільно закривається або відкривається, то це означає, що дверна коробка виставлена не правильно.
5. Закриваючи двері, зверніть увагу, що полотно дверей не повинно пружинити від коробки. (часто це явище списують на наявність ущільнювача це не правда).
6. У закритому положенні полотно дверей має однаково щільно прилягати до коробки по всьому периметру.
7. Зазор між дверима і дверною коробкою повинен бути не більше 4-5 мм.
8. Переконатися, що торцеві сторони дверного полотна не зачіпають дверну коробку по всьому периметру. При цьому величина зазору між ними повинна бути скрізь однаковою.
9. Добросовісний майстер завжди зачист метал від задирок.
Замки
1. Вставляючи ключ у замкову щілину зверніть увагу на те, що це не повинно створювати Вам труднощів. (Неправильно встановлена декоративна накладка замку призводить до таких проблем).
Взагалі ключ повинен вставлятися в замок без проблем. (Виняток деякі моделі сувальдних замків вмонтовані в двері товщиною більше 50 мм) При цьому ключ в замку повинен повертатися м’яко, не торкаючись декоративної накладки.
2. Є просте правило: “Як замок працює при відкритих дверях, також він повинен працювати при закритих.” (Не притискаючи двері, замки працюють м’яко, без опору, не повинно бути тертя, скрипів навіть не значних на перший погляд і. т. д.)
3. У закритому положенні, при закритих замках натисніть на дверну ручку, люфт (бовтанка) двері не більше 1мм.
4. Відкриваючи двері, натискаючи на дверну ручку не повинно бути сильних клацань і тим більше стукотів. (Засувка замка повинна працювати м’яко.)
5. Перевірте наявність ключів. (На коробці або в паспорті інформація повинна бути!)
Замовляючи двері з системою вертикальних і горизонтальних тяг (В народі називають «краб») акцентуйте вимога на те, що самі тяги повинні бути виконані з легкосплавного металу (наприклад, алюміній), а наконечники твердосплавні!Таке рішення істотно зменшить навантаження на механізм замка, що в свою чергу позитивно впливає на термін експлуатації.
Ще раджу, перш ніж замовити двері, дати прочитати цю статтю виробникам. Тоді при здачі роботи у них не виникне питань, звідки ви все знаєте?
Все вище викладене моя суб’єктивна точка зору і не може бути еталоном якості.