Навіщо потрібна звукоізоляція двері
Сьогодні багато людей почали замовляти звукоізоляцію дверей в свої квартири. Ця опція стала настільки трендової, що найчастіше на параметрі звукоізоляції роблять акцент в першу чергу, навіть на шкоду зовнішньому вигляду або ж захисту від злому. Чому ж це так? Насправді, причина криється в психологічному моменті. Адже, навіть якщо у вас супернадійна броньовані двері з найсучаснішими замками, але через неї можна почути всі звуки в коридорі, підсвідомо вона не сприймається як достатній захист від «зовнішнього світу».
Багато компаній розробляють, випускають і встановлюють вхідні двері, оснащені топ-класом звукоізоляції. Сьогодні розповімо про нову російську розробку, яка вже пройшла необхідні випробування і отримала сертифікати.
Спочатку була поставлена задача домогтися максимального результату, причому зробити звукоізоляцію «із запасом». У підсумку з першої спроби у розробника вийшло домогтися вражаючого показника в 45 децибел. Розберемося, чи багато це.
Ще в 2019 року в науково-дослідному інституті стройфізікі на обладнанні, що має необхідну сертифікацію, успішно провели випробування, дотримуючись держстандарти. За підсумками випробувань виявилося, що це був перший раз, коли фахівцям інституту вдалося зафіксувати рівень зниження шуму звукоізоляції двері в 46 децибел. Як же вдалося зробити двері з настільки вражаючими звукоізоляційні характеристики. Розберемося в цьому детальніше.
Як зробити не пропускає звуки двері
Перед виробником стояло завдання за допомогою наявних матеріалів і конструкційних рішень зробити двері, яка буде володіти якомога кращу звукоізоляцію, після чого підтвердити можливості новинки на випробуваннях. Рішення знайшли в застосуванні самих товстих декоративних панелей, звукоізоляційний матеріал Ізок-П, ущільнювачів м’якого типу і замків, які не мають наскрізних отворів. Виявилося, що таке поєднання цілком виправдало себе.
Виробник підкреслив, що важливо дотримуватися деякі моменти.
По-перше, даний рівень зменшення шуму (т. Е. Звукоізоляції) можна досягти виключно, якщо двері в вказано в документації комплектації, застосовуючи 44-міліметрові люкс-панелі і 22-міліметрові фібропанелі, замки, позбавлені наскрізних отворів і доппокритіе Ізок. Якщо застосовувати інші матеріали, звукоізоляція буде хорошою, але менше 45 децибел.
По-друге, якщо в стінах навколо дверей є отвори (канали для кабелів або тріщини), звукоізоляція може бути гірше. Також на неї впливають товщина стін і якість їх матеріалу. Справа в тому, що звук може проходити не тільки через двері, а й через вади в стіні. Тому питання про якісне зниження рівня зовнішнього шуму потрібно вирішувати комплексним чином.
По-третє, мова йде про шум, що поширюється по повітрю. Від шумів, які поширюються по стінах або інших елементів будівлі, жодна двері не здатна захистити.
Хитрощі продавців
Окремо потрібно згадати про деякі хитрощі, до яких вдаються недобросовісні продавці чи установники дверей. Відразу обмовимося, що мова піде не тільки про звукоізоляцію, але і інших сертифікатах. Недбайливі виробники користуються тим, що покупці дивляться на те, що сертифікати взагалі є, але не читають їх вміст. При цьому використовуються такі прийоми:
- сертифікати можуть бути зроблені в Photoshop;
- сертифікати оформляються платно в сторонніх (іноді навіть неіснуючих) сертифікаційних центрах;
- випробування можуть бути проведені не по необхідному ГОСТ, а по «зробленим на коліні» сторонніми організаціями або самим виробником ТУ (в свої техумови можна вписати що завгодно);
- вказується відповідність тільки одному або парочці малозначущих пунктів потрібного ГОСТу, а не цілком йому;
- в плані звукоізоляції може бути вказана красива цифра рівня зменшення шуму, але на ділі виявляється, що малася на увазі тільки одна якась частота, а по іншим спостерігається провал.
Як висновок можна резюмувати: тим, кому дійсно важлива звукоізоляція і реальні параметри, які були підтверджені випробуваннями сертифікованої організацією, слід перевіряти документи. Читайте всі сертифікати уважно