Захист замка від злому
Вже більше сімнадцяти років моя робота – заміна замків після злому. Кожен раз, виконуючи ремонт дверей, бачу наслідки роботи злодіїв – порвані двері, розкриті замки, «перевернуті» квартири. Уважно оглядаючи зламаний замок, придивляючись до дрібниць, розумієш, чому замок піддався злому або чому немає. На жаль, іноді, халатне ставлення до роботи простих виконавців – установників, зводить до нуля ваші витрати на безпеку квартири.
На цій сторінці показані наслідки злому замка “Mottura” з серцевиною “Abloy” Protec, тут ми дізнаємося, чому захист не витримала, зробимо висновки.
Найприкріше в цій ситуації те, що господарі дійсно не поскупилися на захист свого житла. Придбали дорогу двері з надійним замком “Mottura” 85.789, циліндри “Abloy” Protec, броні накладки … Здавалося, можна спати спокійно … Але, як говориться «Безпека-це ланцюг, дрібниці в ній ланки, не можна ланці не приділяти значення». У даній ситуації, слабкою ланкою виявилася не правильна
установка захисту на замок, точніше – захисного протектора
Отже, на знімку видно наслідки злому замка, де:
- Зовнішній лист металу двері;
- Корпус замка;
- Уламок циліндра;
- Кріплення – гвинт М6.
- панель МДФ
Для того, що б надійно захистити замок від злому, необхідно урізати броні-накладку через панель мдф, зовнішній лист металу і кріпити її безпосередньо на корпус замку. Крім того, правильна установка броні-наладки вимагає спеціального інструменту і знань.
Установник замку не обтяжував себе, халатно втопивши броню тільки в МДФ, а покупець не побачив, та й не міг знати про таку дрібницю.
«Домушників» не склало труднощів відірвати захист серцевини і відімкнути замок.
Мені коштувало чималих зусиль, переконати господарів в тому, що плачевний результат не закономірний.
В цьому випадку, головною причиною того, що замок не витримав, є не серйозне ставлення майстра до своєї роботи. Надійний замок з грамотно встановленої захистом, є перешкода на шляху зломщика.
На наступних знімках показано, як правильно захистити замок від злому в даному випадку.
- Панель МДФ;
- Зовнішній лист металу;
- Твердосплавна захисна пластина (притиснута до замку);
- Корпус замка.
На знімках видно, що гніздо під захисний протектор зроблено не тільки в м’якій панелі МДФ, але і в зовнішньому аркуші двері. Крім цього, зазор між бронею і площиною двері не повинен перевищувати 2 мм. Протектор міцно притиснутий до корпусу замку!
В такому випадку, час на злом замку збільшується в рази. При цьому буде необхідно ще і сильно шуміти, використовуючи молоток, зубило. Злодії як відомо, не дуже люблять «Дзвонити в дзвони», тому швидше за все не стануть возитися.
Далі розглянемо, що таке врізна броні-накладка, з чого вона зроблена і для чого служить.